Erkan Akçay Kimdir ?

Erkan Akçay Biyografisi

Erkan Akçay Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Erkan Akçay : Erkan Akçay MHP Manisa Milletvekili

2 Nisan 1961 tarihinde Burdur Yeşilova'da doğdu.
Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.
1983 yılında Maliye Bakanlığında Muhasebat Kontrolörlüğü görevine başladı. 1990-1996 yıllarında İzmir Defterdar Yardımcılığı, 1996-2003 yıllarında Manisa Defterdarlığı, 2003-2007 yıllarında Balıkesir Defterdarlığı ve Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.
23. Dönemde Manisa Milletvekili seçildi. İngilizce biliyor. Evli ve 2 çocuk babası.
HABER
AKÇAY: 2013 YILINDA SOMA’DA 5 BİN KAZA YAŞANDI!
Zaman 14 Mayıs 2014
Muhalefetin, Soma’daki maden ocaklarında yaşanan olaylar konusunda, iktidarı peş peşe uyardığı ortaya çıktı.
MHP iki hafta önce, CHP ve BDP ise 20 gün önce Soma’daki maden ocaklarında meydana gelen iş kazalarının sebeplerinin araştırılmasını istedi. Muhalefet partilerinin TBMM’de bir araştırma komisyonu kurulması için verdiği önergeler de AKP tarafından reddedildi. Dün de CHP’nin işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda Meclis’te araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin verdiği grup önerisinin görüşüldüğü sırada Soma’dan üzücü haber geldi. AKP, CHP’nin bu önerisini de reddetti. Kazanın ardından açıklamada bulunan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, muhalefet olarak Soma’daki madenlerin incelenmesi için Meclis komisyonu kurulmasını önerdiklerini hatırlattı ve, “Önergemiz 20 gün önce reddedildi. Manisa milletvekilleri olarak bıktık artık cenazeye gitmeye. Bu konuya TBMM, hatta Devlet Denetleme Kurulu el koysun.” dedi.
2013 YILINDA SOMA’DA 5 BİN KAZA YAŞANDI
MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay da iki hafta önce Meclis Genel Kurulu’na Soma’daki maden ocaklarında yaşanan iş kazalarının nedenleri ve alınması gereken önlemler hakkında uyarılarda bulunmuştu. Soma’da çalışan nüfusun yaklaşık 15 bininin maden ocaklarında çalıştığını hatırlatan Akçay, 2013 yılında Soma’da 5 bin iş kazası yaşandığını vurgulayarak, Genel Kurul’da şu ifadeleri kullanmıştı: “Bu kazaların yüzde 90’ı maden kazalarıdır. Soma’daki TKİ’ye bağlı Ege Linyit İşletmeleri’ndeki kazalarda çalışan 79 madenci ölmüştür. Soma’da son 10 yılda özel sektördeki kazalarda 20’den fazla maden işçisi hayatını kaybetmiştir.”
Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, olayla ilgili açıklama yaptı. Soma’daki kömür işletmesinin müfettişler tarafından en son olarak 13-14 ve 17-18 Mart’ta iş sağlığı ve güvenliği yönünden teftiş yapıldığını ve mevzuata aykırı bir durum görülmediğini bildirildi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Erkan Akçay Özgeçmişi

Erkan Akçay Hayatı

Sizde Erkan Akçay ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Erkan Akçay biyografisi 132 defa okunmuştur. [6405]