Faruk Abdullah Abdurrahman Kimdir ?

Faruk Abdullah Abdurrahman Biyografisi

Faruk Abdullah Abdurrahman Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Faruk Abdullah Abdurrahman : Faruk Abdullah Abdurrahman Irak Türkmen Cephesi Eski Başkanı
Dr. Faruk Abdullah Abdurrahman, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümü’nden 1975 yılında mezun oldu. Türkmen Kardaşlık Ocağı Başkanlığı yaptı. Babası Tuğgeneral Abdullah Abdurrahman, 1980 yılında idam edilen bir Türkmen lideridir. Dr. Faruk Abdullah Abdurrahman da babası gibi lider ruhlu ve mücadeleci bir insandır.
Kerkük'te 2003 yılında yapılan Türkmen Kurultayı'nda 500 delegeden 477'si oy kullandı. Geçerli oyların 264'ünü Dr. Abdullah, 202'sini de Dr. Saadettin Ergeç aldı. Türkmen Kurultayı sonrasında Faruk Abdullah Abdurrahman, Dr. Saadettin Ergeç ile birlikte çalışma isteğini dile getirdi. Ergeç, Türkmen Meclisi Başkanlığı’na getirildi.
Irak Türkmen Cephesi (ITC) lideri Dr. Faruk Abdullah Abdurrahman anlatıyor: “Rahmetli pederim Tuğgeneral Abdullah Abdurrahman, Bağdat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden Necdet Koçak ve işadamı Adil Şerif, 16 Ocak 1980 sabahı idam edildiler. Bir ay sonra, yine Türkmen toplumunun idare heyetinden orman mühendisi Doktor Rıza Demirci idam edildi. Türkiye'nin ajanı olmakla suçlandılar, oysa tek suçları Türkmen olmaktı

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Faruk Abdullah Abdurrahman Özgeçmişi

Faruk Abdullah Abdurrahman Hayatı

Sizde Faruk Abdullah Abdurrahman ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Faruk Abdullah Abdurrahman biyografisi 100 defa okunmuştur. [4472]