İdris Bal Kimdir ?

İdris Bal Biyografisi

İdris Bal Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

İdris Bal : İdris Bal Kütahya Milletvekili
akademisyen
25 Nisan 1968 tarıhında Kütahya Altıntaş'da doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Nesrin'dir.
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını Nottingham Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde, doktorasını Manchester Üniversitesi'nde aynı bölümde tamamladı.
Polis Akademisi'nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1998'de yardımcı doçent oldu. Polis Bilimleri Dergisi editör yardımcılığı görevini yürüttü. Fulbright programı çerçevesinde Harvard Üniversitesi Ortadoğu Çalışmaları Merkezi'nde ziyaretçi akademisyen olarak bulundu. 2004 yılında doçent oldu. Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nde ve Enstitüsü'nde görev yaptı. Atılım ve Başkent Üniversitelerinde ders verdi. ASAM'da kısmi zamanlı araştırmacı olarak çalıştı ve Politika Merkezi direktörlüğünde bulundu. 2010'da profesör oldu. Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Çok sayıda makalesi ve 8 kitabı yayınlanmıştır.
Çok iyi düzeyde İngilizce biliyor. Evli ve 6 çocuk babası.
HABER
İdris Bal'a ihraç istemi
21 Kasım 2013
AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, partiden ihraç istemiyle Disiplin Kuruluna sevk edildi.
AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal'ın dershanelerle ilgili tartışma çerçevesinde sosyal medya ve basın aracılığıyla yaptığı açıklamalar, parti yönetiminde rahatsızlık yaratmıştı.
Bal, son olarak Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'da Barzani ve Şivan Perver'in katıldığı törenlerde yaptığı "Korkularla büyük devlet olunmaz" sözlerine yönelik twitter'dan ve "Korku ile büyük devlet olunmayacağı gibi, hesapsız plansız gunubirlik kucuk hesaplarla buyuk devlet olunamaz, ancak buyuk hatalar yapilir" mesajı yazmıştı.
HABER
İdris Bal istifa etti
1 Aralık 2013
AK Parti’de ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen Milletvekili İdris Bal, partisinden istifa ettiğini açıkladı.
Bal, “Beni istemeyen teşkilatı ben de istemiyorum, teşkilattan istifa ediyorum” dedi. Dün Ankara’dan memleketi Kütahya’ya gelen İdris Bal’ı kent girişinde dershaneciler yaklaşık 1000 araçlık konvoyla karşıladı. Daha sonra konvoyla birlikte kent merkezine gelen İdris Bal, Zafer Meydanı’nda 3 bini aşkın kişiye hitap etti.
HABER
İdris Bal parti kuruluşu için dilekçe verdi
5 Kasım 2014
Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, "Demokratik Gelişim Partisi" nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi.
İçişleri Bakanlığı'nın yapılan başvuruyu onayladığını açıklayan İdris Bal, daha önce kurulacağını açıkladığı yeni siyasi partisinin adının "Demokratik Gelişim Partisi" olacağını açıkladı. Bal'ın partinin adını, amblemini, tüzük ve programı ile ilkelerini yarın saat 11'de düzenleyeceği basın toplantısıyla kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

İdris Bal Özgeçmişi

İdris Bal Hayatı

Sizde İdris Bal ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

İdris Bal biyografisi 137 defa okunmuştur. [6331]