İhsan Karaman Kimdir ?

İhsan Karaman Biyografisi

İhsan  Karaman Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

İhsan Karaman : İhsan Karaman Yeşilay Genel Başkanı
Yeryüzü Doktorları Derneği Başkanı
M. İhsan Karaman
1962 yılında İstanbul'da doğdu. 1986 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği'nde ihtisasını tamamlayarak 1991 yılında üroloji uzmanı oldu. Takip eden on yıl içerisinde, 2001 yılına kadar Şişli Etfal Hastanesi'nde üroloji kliniği başasistanı olarak görev yaptı. 1994 yılında bir yıl kadar Houston-ABD'de Baylor College of Medicine'de misafir ürolog olarak çalıştı. 1996 yılında girdiği sınavı kazanarak üroloji doçenti oldu. 2001 yılında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Üroloji Kliniği Şefi, Ocak 2008 tarihinde ise üroloji profesörü oldu.
Prostat kanseri konusunda bir bilimsel kitap editörlüğü, katkıda bulunduğu 15'ten fazla kitap bölümü yazarlığı, 250'den fazla ulusal ve uluslararası alanda yayımlanmış veya sunulmuş bilimsel çalışması ve 100 kadar uluslararası sitasyonu mevcut. 7 tıbbi derginin hakem veya editörler kurulunda yer aldı. Aralarında Amerika ve Avrupa Üroloji derneklerinin de bulunduğu 5 uluslararası, 10 ulusal tıbbi derneğin üyesi.
Türk Çocuk Ürolojisi Derneği'nin kurucularından ve bu derneğin bilimsel komisyon üyesi. Aynı zamanda birçok ulusal kongre ve tıbbi toplantının düzenleme ve bilimsel kurulunda yer alıyor.
İngilizce ve Arapça biliyor. Evli ve iki çocuk babası.
Mesleki faaliyetleri yanında, küresel bir sosyal sorumluluk projesi olarak, "Yeryüzü Doktorları Türkiye" adlı uluslararası bir tıbbi ve insani yardım kuruluşunun yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. Yeşilay Genel Başkanlığı'na seçildi. HABER
Yeşilay'da Karaman dönemi başladı
1 Kasım 2012

Yeşilay’ın 69. olağan genel kurulu dün yapıldı. Yeşilay'da hizmet çıtasını yukarılara taşıyan Muharrem Balcı, bayrağı Prof. Dr. İhsan Karaman'a devretti.
13 Ekim 2010'dan bu yana avukat Muharrem Balcı başkanlığında büyük bir başarı ile yönetilen Yeşilay, bundan sonra yeni bir başkan ve kadroyla devam edecek.
Dün yapılan Yeşilay'ın 69. olağan genel kurulunda, Prof. Dr. İhsan Karaman Yeşilay Genel Başkanı seçildi.
Genel Kurulu Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl Divan Başkanı olarak yönetti.
Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Sefa Saygılı, "Uluslararası organizasyonlarla çalışıyoruz. Sayın Başbakan'ın yardımları olmasa bugünlere gelemezdik" dedi.
Esra Albayrak'da yönetimde
Daha sonra genel başkan, yönetim kurulu ve diğer organların seçimine geçildi. Seçime Prof. Dr. İhsan Karaman'ın oluşturduğu tek liste katıldı. Listeye eski yönetim kurulundan sadece Tuba Durgut girebildi.
12 kişilik yönetim kurulunda Başbakan Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak da yer aldı.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

İhsan Karaman Özgeçmişi

İhsan Karaman Hayatı

Sizde İhsan Karaman ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

İhsan Karaman biyografisi 116 defa okunmuştur. [6142]