John Lampe Kimdir ?

John Lampe Biyografisi

John Lampe Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

John Lampe : John Lampe akademisyen
1971 yılında Wisconsin Üniversitesi'nde Avrupa Ekonomi Tarihi ve Ekonomi Tarihi alanında doktorasını tamamladı. 1964-1967 yılları arasında Belgrad ve Sofya'da Amerikan elçiliklerinde dışişleri görevlisi olarak çalıştı. 1976-1980 yılları arasında, Southeastern Europe (Güneydoğu Avrupa)'un Karşılaştırmalı İncelemeler Bölümü'nde editörlük yaptı. 1980-1988 yılları arasında, Dışişleri Bakanlığı'nın Dış İlişkiler Servisi'nde, Balkan Area (Balkan Bölgesi) araştırmalarında başkan yardımcılığı yaptı. 1987-1997 yılları arasında, üniversitede, Russian Area Studies Programme (Rus Bölgesi Araştırmaları Programı)'ın başkanlığını yürüttü. Washington'daki Woodrow Wilson International Center for Scholars (Woodrow Wilson Uluslararası Öğrenci Merkezi)'ta, East European studies programme (Doğu Avrupa araştırmaları programı)'in yöneticiliğini yaptı. 1997 yılında Maryland Üniversitesi'ne Tarih Bölümü Başkanı olarak atandı.
1986 yılında American Association for the Advancement of Slavic Studies (Slav Araştırmalarının Geliştirilmesine yönelik Amerikan Derneği)'den Vucinich Ödülü'nü kazandı.
Doğu Avrupa Ekonomileri ve Balkanlar uzmanı olarak, National Public Radio ile Amerika ve Kanada televizyonlarındaki bazı programlara düzenli olarak katıldı.
ESERLERİ:
Yugoslavia as History, Twice there was a country, Cambridge University Press, 1996. Balkan Economic History 1550-1959'dan başlayarak, üç başka kitabın editörlüğünü ve ortak editörlüğünü üstlendi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

John Lampe Özgeçmişi

John Lampe Hayatı

Sizde John Lampe ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

John Lampe biyografisi 133 defa okunmuştur. [2624]