Kaj Falkman Kimdir ?

Kaj Falkman Biyografisi

Kaj Falkman Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Kaj Falkman : Kaj Falkman büyükelçi, yazar
1934 yılında doğdu. Tokyo, Londra, Cenevre, Lizbon, Luanda, İstanbul ve Okyanusya'da diplomatik görevler yaptı. İsveç Haiku Derneği Başkanı. Evli bir oğlu var.
Frontier Prens, Bahar Yağmur Hikayesi, Robot ve Anlamı, Picasso ve Beyin, Kelimeler ve Dağ (roman), Japonya, Türkiye Yüz Dahil, Nisan Kar, kitaplarınr yazdı.
ENGLISH BIOGRAPHY
Kaj Falkman
Ambassador, writer, President of Swedish Haiku Society. Born 1934. Diplomatic posts Tokyo, London, Geneva, Lisbon, Luanda, Istanbul, Oceania etc.
His books include Robot and Meaning (philosophy, publ. in Japan as Roboto to Imi), Picasso and the Brain, The Words and the Mountain (novel), The Face of Japan, Turkey - the Frontier Prince, The Story of the Spring Rain (translations of Japanese haiku), April Snow (Swedish-Japanese haiku anthology, publ. in Japan as Shigatsu no Yuki). Married, one son.
ESERİ:
Türkiye-Uç Beyi
İstanbul'daki İsveç Konağından Bakışlar
Kaj Falkman
Cem Y. İstanbul 2001
Falkman, 1915-1934 yılları arasında Türkiye'de görevli diplomatların Stokholm'e gönderdikleri raporları tarayarak, İsveçli diplomatların gözüyle Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünü, yeni Türkiye'nin kuruluşunu, tarihi değeri olan bu kaynaklar ve belgelerin ışığında sunmaktadır. Günümüz Türkiye'sini de, 1990-1995 yılları arasında İstanbul Başkonsolosluğu görevi sırasında izleme olanağı bulmuştur. Falkman anne tarafında dedesi olan Türk dostu Gustaf Wallenberg'in arşivindeki mektuplara ve diplomatların Atatürk ile ilgili ilginç anılarına da yer vermiştir.
Yazar, Türkiye ile İsveç arasında politik, ekonomik ve kültürel ilişkileri tarihsel açıdan işlemiş Türk toplumunu derinlemesine anlamaya çalışırken, Yaşar Kemal ve Orhan Pamuk eserlerinden önemli ipuçları elde etmiştir.
(Arka Kapak)

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kaj Falkman Özgeçmişi

Kaj Falkman Hayatı

Sizde Kaj Falkman ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Kaj Falkman biyografisi 58 defa okunmuştur. [3514]