Kemal Anadol Kimdir ?

Kemal Anadol Biyografisi

Kemal Anadol Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Kemal Anadol : Kemal Anadol CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ
KIVILCIM KEMAL ANADOL
SAFRANBOLU - 1941, Mustafa Zihni - Emine Sururiye - Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi - Hukukçu, Yazar - Türkiye Yazarlar Sendikası ve Bilim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği Üyesi, Cumhuriyet Gazetesi "Yunus Nadi Armağanı Birincilik", "Abdi İpekçi Barış-Dostluk" Ödüllerinin Sahibi - IV, V inci Dönem Zonguldak, XVIII, XXII nci Dönem İzmir Milletvekili - Evli, 2 Çocuk.
XXXX
12 Eylül'den önce CHP İzmir Milletvekiliydi. Barış Derneği Davasında yargılandı, beraat etti. 12 Eylül'den sonra SODEP, SHP, SBP ve CHP'de görev yaptı. SHP'den bir dönem milletvekili seçildi.O da bir kısım TKP’li gibi YDH’lı oldu.Bu dönemde çevreciliği nüksedip Termik Santrallere Hayır kitabını yazdı.(1991) Eski TKP'lilerden Zihni Anadol'un oğlu.
ESERLERİ
1.Karşı Yaka Memleket
Bir Ayrılık Romanı
Kemal Anadol
Milliyet Yayınları
Tek boyutlu bir tarih eğitiminden geçen insanımız belki de en çok yakın geçmişine uzak! Kemal Anadol kitabında, sanayi çağının çatışma kültürü içinde yitip giden kişileri, bizden birilerini arıyor. Yarım kalan aşkların ve bitmeyen ayrılıkların hüznünü şiirleştiriyor. Soğuk savaşın amansız kavgaları; sistem, sınıf ve kişilerin uzlaşmaz mücadelesi içinde yaşamları savrulup giden üç Türk aydının öyküsü çokpartili hayata geçiş sancıları içindeki Türkiye'den sosyalist sistemi kurma sorunlarıyla boğuşan Bulgaristan'a uzanıyor.
Zaman tünelinden bugüne bakmaya hazır mısınız?

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kemal Anadol Özgeçmişi

Kemal Anadol Hayatı

Sizde Kemal Anadol ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Kemal Anadol biyografisi 295 defa okunmuştur. [2823]