Muhittin Arar Kimdir ?

Muhittin Arar Biyografisi

Muhittin Arar Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Muhittin Arar : Muhittin Arar Kendini, Fırat yöresinin çocuğu olarak tanıtan Yazar, baba tarafından Gaziantep-Altıntaş`a bağlı Elif kasabasından olup, Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Halfeti’de okudu. Lise tahsilini Gaziantep Öğretmen Okulu’nda bitirdikten sonra İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü, Türkçe Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra da Ankara Üniversitesi’nin Özel Eğitim ve Öğretim Bölümü’nü tamamladı. Eğitimci sıfatıyla yurdun çeşitli illerde Türkçe ve Edebiyat öğretmenliği ve okul idareciliği yaptı.
Yazmaya henüz ortaokul sıralarında iken şiir, hikâye ve roman denemeleri yaparak başladı. Uzun yıllar Gaziantep’te çıkan 3 değişik gazetede edebi ve siyasi konularda yazdığı deneme ve makaleleri yayınlandı. Ayrıca başta Hergün ve Ortadoğu gazeteleri ile Milli Eğitim ve Kültür Dergisi olmak üzere muhtelif yörelerde yayınlanan bir çok edebi ve siyasi gazete ve dergide değişik türlerde yazılar yazdı.
İlk roman denemesi henüz lise son sınıfta iken yayınlandı. Şiir denemeleri de ”Şafakta” adıyla kitap halinde yayınlandı. Edebi ve fikri çalışmalarını daha çok roman ve deneme üzerine yoğunlaştıran Yazar’ın, “Nemrutlaşan Sular” ve ”Ağlaşma Nöbeti” adlı romanları ile “Doğu-Batı Çizgisinde” isimli denemelerden oluşan bir kitabı yayınlanmıştır.
Yazışma için: [email protected]

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Muhittin Arar Özgeçmişi

Muhittin Arar Hayatı

Sizde Muhittin Arar ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Muhittin Arar biyografisi 122 defa okunmuştur. [5183]