Osman Gazi Kandemir Kimdir ?

Osman Gazi Kandemir Biyografisi

Osman Gazi Kandemir Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Osman Gazi Kandemir : Osman Gazi Kandemir emekli asker, yazar
1961 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimi bu şehirde tamamladı. 1978 yılında girdiği Kara Harp Okulundan 1982 yılında teğmen rütbesiyle mezun oldu.
Meslek hayatı boyunca sırasıyla Sınıf okulu, TODAİE Kamu Yönetimi, Kara Harp Akademisi, Lisan Okulu, Silahlı Kuvvetler Akademisi, Almanya NATO Okulu Psikolojik Harekât Eğitimi, İngiltere Cranfield Üniversitesi Harekât Analiz eğitimi aldı.
Büyük bir kısmı Kurmay Subay olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin her seviyesindeki komutanlık ve karargâh görevleri yanında İtalya’da bulunan NATO Karargâhında üç yıl şube müdürlüğü görevi icra etti.
2011 yılında general rütbesiyle emekli oldu.
Emekli olduktan sonra roman yazmaya başladı. 2013 yılında çıkan ilk romanı “Karanfil”, Azerbaycan Ermenistan Savaşına gönüllü olarak katılmaya giden bir yüzbaşının başından geçenleri anlatıyor. Bu roman Azerbaycan Türkçesine uygunlaştırılıp orada da yayınlanmıştır.
2014 yılında okurlarıyla buluşan ikinci romanı “Gelincik” de ise yazar, örgütten kaçmaya çalışan bir kadın ile onunla çatışmada karşılaşan bir subay üzerinden Güneydoğuda yaşanan hadiselerin geri planını ve insanların hikayelerini gözlerimizin önüne seriyor.
Üçüncü romanı Yüzyıllık Hikaye ise yayım safhasındadır.
Osman Gazi Kandemir, evli, iki erkek çocuk babasıdır.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Osman Gazi Kandemir Özgeçmişi

Osman Gazi Kandemir Hayatı

Sizde Osman Gazi Kandemir ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Osman Gazi Kandemir biyografisi 381 defa okunmuştur. [6810]