Serpil Kemalbay Kimdir ?

Serpil Kemalbay Biyografisi

Serpil Kemalbay Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Serpil Kemalbay : Serpil Kemalbay HDP Eş Genel Başkanı
kimya mühendisi
Ardahan doğumlu olan Serpil Kemalbay, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kemalbay, Sosyalist Dayanışma Platformu içinde yer aldı. 1997 yılında Dayanışma Evleri’nin kurucuları arasında yer alan Kemalbay, 2007’de güvencesiz işçilerin örgütlenmesi ve hakları için çalışan BATİS’in (Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası) İstanbul’da ve Trakya’da çalıştı. Sendikalarda iş güvenliği ve işçi sağlığı üzerine, özellikle kadın işçilerin hakları konusunda danışmanlık yapan Kemalbay, 7 Haziran 2015 seçimlerinde HDP’nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu.
Yüksekdağ’ın vekilliğinin düşürülmesi ardından Serpil Kemalbay, eş başkanlık görevine vekaleten getirilmişti. Kemalbay, Çalışma Yaşamı ve Emekten Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütüyordu.
HABER
HDP’de yeni Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay
HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliği ve parti üyeliğinin düşürülmesinin ardından olağanüstü kongre zorunluluğu doğdu. Bu süreçte Yüksekdağ’ın yerine HDP MYK üyesi Çalışma Yaşamı ve Emekten Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Serpil Kemalbay atandı.
Kemalbay, 20 Mayıs’ta Dünya Ticaret Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Kongre’de tek eş başkan adayı oldu ve seçildi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş görevine devam edecek.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Serpil Kemalbay Özgeçmişi

Serpil Kemalbay Hayatı

Sizde Serpil Kemalbay ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Serpil Kemalbay biyografisi 173 defa okunmuştur. [6938]