Yorgo Papandreu Kimdir ?

Yorgo Papandreu Biyografisi

Yorgo Papandreu Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Yorgo Papandreu : Yorgo Papandreu Yunanistan Eski Başbakanı
1952 yılında ABD'nin Minnesota eyaletine bağlı St. Paul kentinde doğan Yorgo Papandreu'nun annesi bir Amerikalı'ydı . Eğitiminin büyük bölümünü yurtdışında tamamlayan Papandreu, 1981'de babasının isteği ile politikaya girdi ve milletvekili seçildi. Uzun yıllar çeşitli bakanlık görevlerinde bulunan Yorgo 1999 Şubat'ında Pangalos'un istifası üzerine dışişleri bakanı oldu. Bilahahare Yunanistan Başbakanı oldu.
YORUM
Yorgo dedesi ve babasının tam tersi bir politika izleyerek herkesi şaşırttı. Türk-Yunan ilişkilerine bugüne kadar hiçbir politikacının cesaret edemediği kadar yüreklice yaklaştı.
Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne aday olarak kabul edilmesi için tavır koydu.
HABER
Papandreu istifa etti
Yunanistan’da, kabinede yer alan tüm bakanlar, Başbakan Yorgo Papandreu’nun isteği üzerine istifa etti. Yunanistan’ın yeni başbakanı Lukas Papadimos olacak
Yunan devlet televizyonu NET, Papandreu'nun çağrısı üzerine bugün gerçekleştirilen olağanüstü Bakanlar Kurulunda hükümette yer alan tüm bakanların, istifalarını başbakana sunduğunu duyurdu.
NET televizyonu, hükümetin istifa etmesi ve ülkeyi erken seçime götürecek geçici bir hükümet kurulması konusunda varılan anlaşmanın ardından ana muhalefet Yeni Demokrasi Partisi (ND) ile başlatılan görüşmelerin sürdüğünü belirttiği haberinde, taraflar arasında bu konuda uzlaşma sağlandığından Papandreu da istifasını Cumhurbaşkanı'na sundu.
8 Kasım 2011

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Yorgo Papandreu Özgeçmişi

Yorgo Papandreu Hayatı

Sizde Yorgo Papandreu ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Yorgo Papandreu biyografisi 85 defa okunmuştur. [3335]