Yusuf Sancak Kimdir ?

Yusuf Sancak Biyografisi

Yusuf Sancak Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Yusuf Sancak : Yusuf Sancak (1960) gazeteci
1960 yılında Muş’ta doğdu. Gazeteciliğe 1982 yılında Yeni Asya Gazetesi'nde başladı. 1984 yılında Milli Gazete, daha sonra çeşitli gazetelerde muhabirlik ve istihbarat şefliği yaptı. 1985 yılında Türkiye Gazetesi’ne girdi. Bir süre savaş muhabirliği yaptı. Daha sonra İstihbarat Müdürlüğü’ne getirildi. Savaş muhabirliğini bu dönemde de sürdürdü. Afganistan-Rus Savaşını, Irak-İran Savaşını, Körfez Savaşını ve Bosna savaşını cephede izledi. Doğu ve Güneydoğu, Ortadoğu ve Balkanlar üzerine çok sayıda inceleme ve araştırması yayınlandı.
1992 yılında İhlas Haber Ajansı’nın kuruluş çalışmalarına katıldı. Ajansın İstihbarat ve Haber Müdürlüğünü yaptı. Daha sonra TGRT Özel Haber Servisi’ni kurarak yönetti. Aynı dönemde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Rauf Denktaş’ın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Genel ve yerel seçimlerde adayların seçim kampanyası koordinatörlüğünü yürüttü. Ardından TGRT’de Haber Müdürlüğü yaptı ve sonra yeniden İhlas Haber Ajansı’na dönerek bir süre Haber Koordinatörlüğü yaptı.
TGRT için 12 bölümlük “ROTA” adlı haber programının yapımını üstlendi. 1997 yılında İHA’dan transfer edilen bir grupla birlikte Veri Haber Ajansı’nı kurdu. Ajansın Genel Müdürlüğünü yaptı.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Sürekli Sarı Basın Kartı sahibidir. Halen Bimus Basın Yayın Reklam Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti.’nin Medya Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. Evli ve ikisi kız 3 çocuk babasıdır.
Büro Adresi: Akyol Cd. Somuncu Sk. 19/1 Fındıklı Beyoğlu 34427 iSTANBUL
Tel: 0212 249 20 27
Faks: 0212 245 62 22
GSM: 0532 295 62 52
e-mail: yusufsancak34@hotmail.com

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Yusuf Sancak Özgeçmişi

Yusuf Sancak Hayatı

Sizde Yusuf Sancak ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Yusuf Sancak biyografisi 47 defa okunmuştur. [2651]